Konkurs piosenki angielskiej CHRISTMAS SONGS FESTIVAL

W dniu 14 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. B. Prusa w Garnku odbył się po raz ósmy Międzyszkolny konkurs piosenki angielskiej CHRISTMAS SONGS FESTIVAL. Został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Garnku: Małgorzatę Ziębę, Izabelę Canghelaris oraz Renatę Chrostowską. W konkursie wzięło udział ponad 20 uczestników.  Szkołę Podstawową w Kłomnicach reprezentowało 8 uczniów z klas 1-5 .Uczniowie prezentowali piosenki o tematyce świątecznej. Poziom konkursu jest corocznie bardzo wysoki i w tym roku również uczniowie nie zawiedli i bardzo profesjonalnie przygotowali się do występów. Jury musiało dokonać trudnego wyboru. Jury reprezentowali: pani Karolina Stanisz nauczyciel śpiewu w Szkole Podstawowej w Witkowicach, pani Ewa Nieszporek- nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, pani Anna Pakuła nauczyciel oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Garnku oraz pani Grażyna Grabowska - emerytowany nauczyciel przedszkola. Jury wyłoniło następujących zwycięzców.
W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej:
I miejsce zdobyła Milena Bąk, uczennica kl. I Szkoły Podstawowej w Kłomnicach;
II miejsce zajęła uczennica kl. II Szkoły Podstawowej w Rzerzęczycach – Patrycja Pałuszka;
III nagrodę zdobyła Lea Magiera uczennica kl. I Szkoły Podstawowej w Konarach.
Wyróżnienia powędrowało do: Mai Tomaszewskiej uczennicy kl. II Szkoły Podstawowej w Garnku.

W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Bartosz Bąk, uczeń kl. V Szkoły Podstawowej w Kłomnicach;
II miejsce – Amelia Grabarczyk uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej w Zawadzie;
III miejsce zdobyła Klaudia Baran uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej w Garnku.
Wyróżnienia otrzymały:
Karolina Rachwalik-uczennica kl.V Szkoły Podstawowej w Kłomnicach oraz
Natalia Pruszek - uczennica kl.V Szkoły Podstawowej w Garnku.