OSIĄGNIĘCIA SOLISTÓW CHÓRU „WESOŁA PIĘCIOLINIA” w I semestrze 2018/2019 r.

Sukcesy solistów w Festiwalach Patriotycznych:

W listopadzie 2018 r. soliści chóru „Wesoła Pięciolinia” reprezentujący Szkołę Podstawową w Kłomnicach wzięli udział w XXIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie oraz V Powiatowym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Historia Pieśnią Pisana” w Lubojnie, a byli to: Milena Bąk, Daniel Rachwalik, Dorota Stanisz, Bartosz Bąk i Karolina Rachwalik.

Tym razem nasi soliści odnieśli sukcesy w drugim z festiwali, tzn. w V Powiatowym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Historia Pieśnią Pisana”. Spośród ponad osiemdziesięciu uczestników, Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców wśród których znaleźli się również nasi reprezentanci. W kategorii klas I- III zwyciężyła Milena Bąk, która zdobyła I miejsce oraz „Nagrodę Specjalną za Osobowość Sceniczną”, a Daniel Rachwalik zdobył Wyróżnienie. Natomiast w kategorii klas IV- VI, Wyróżnienie zdobył Bartosz Bąk. Nasi laureaci wzięli udział w Koncercie Galowym, który odbył się 9 listopada 2018 r. w ZSP w Lubojnie.

Gratulujemy wszystkim solistom sukcesów i życzymy kolejnych!

Sukcesy solistów w Festiwalach Kolęd i Pastorałek:

W grudniu 2018 r. siedmiu solistów: Milena Bąk, Daniel Rachwalik, Karolina Rachwalik, Bartosz Bąk, Dorota Stanisz, Emilia Walasik i Aleksandra Szymonik reprezentowało naszą szkołęw VI Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek  w Dąbrowie Zielonej. I tu także wśród laureatów wybranych przez Komisję Konkursową spośród kilkudziesięciu uczestników znaleźli się soliści z naszej szkoły: w kategorii klas I- III: I miejsce zdobyła- Milena Bąk,  Wyróżnienie zdobył Daniel Rachwalik, a w kategorii klas IV-VI: I miejsce zdobył Bartosz Bąk, a Wyróżnienie zdobyła Karolina Rachwalik. Nasi laureaci wzięli udział w Koncercie Galowym, który odbył się 6 stycznia 2019 r. w GOK w Dąbrowie Zielonej.

Gratulujemy im wszystkim sukcesów!

Kolejne sukcesy naszych solistów miały miejsce podczas XXII Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek dniu 16 stycznia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach, w którym  naszą szkołę reprezentowało dziesięciu solistów. Po ogłoszeniu werdyktu przez Komisję Konkursową, okazało się, że pięcioro z nich znalazło się w gronie laureatów. W kategorii klas I- V nagrody zdobyli: I miejsce- Karolina Rachwalik z kl. V a, III miejsce ex aequo- Milena Bąk z kl. I b i Bartosz Bąk z kl. V a oraz Wyróżnienia: Daniel Rachwalik z kl. II b i Dorota Stanisz z kl. V a.

Gratulujemy im wszystkim wspaniałych występów i sukcesów!