Imieniny: Anieli, Kasrota

22 stycznia 2019 roku odbył się Międzypowiatowy Konkurs Czytelniczy Języka Angielskiego "Keen on English Reading" zorganizowany przez SP nr 39 w Częstochowie.  W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII, tj. Amelia Szafraniec, Barbara Dominiak, Michał Kwiecień oraz Dawid Tutka. Nasza zwycięska drużyna zajęła II miejsce.

Zadaniem uczniów było wykazać się doskonałą znajomością lektury "Black Beauty", co sprawdzały takie konkurencje jak: odpowiedź ustna na pytania dotyczące książki, rozwiązanie dwóch części testu, tłumaczenie na język polski fragmentu lektury, napisanie dyktanda oraz wykonanie rysunku nawiązującego do treści "Black Beauty". Wszystkich odpowiedzi należało udzielić w języku angielskim (poza zadaniem dotyczącym tłumaczenia). W ostatniej konkurencji nasi uczniowie otrzymali następujący fragment lektury, do którego tworzyli pracę plastyczną:

"My first home was a large farm with a pond in the middle of it. There were tall trees, grass and enough space to play and run. My mother's name was Duchess and she was good and gentle."

Gratulujemy!