Szkoła Podstawowa im. Grzegorza Piramowicza w Kłomnicach

42-270, Kłomnice

ul. Szkolna 1

tel. 34 328 10 38

zs_klomnice@o2.pl

Adres

42-270, Kłomnice


ul. Szkolna 1


tel. 34 328 10 38


zs_klomnice@o2.pl


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Wiosenne życzenia z Rumunii

Martisor to coroczne Święto Wiosny obchodzone w Rumunii. Turystów (nie tylko z Polski) zaskakuje atmosfera panująca w Rumunii 1 marca. W tym dniu życzliwi i ciepli Rumuni są wyjątkowo sympatyczni, cieszą się, składają życzenia, pozdrawiają się nawzajem. Czynią to również osoby nie znające się. Symbolem Święta Wiosny jest rodzaj kokardki - kotylionu wykonanego ze sznureczków kolorowej (często białej i czerwonej) wełny. Obowiązkowo otrzymane prezenty nosi się przypięte na ubraniu, zaś panie obwiązują sobie sznureczek na nadgarstku. Panowie obdarowują Panie (znajome i nieznajome) maleńkimi maskotkami np. z biżuterii, metaloplastyki, ceramiki oraz porcelany. Do każdej maskotki przyczepiony jest "magiczny" sznureczek. Święto symbolizuje szczęście i radość z nowego życia.

(źródło: rumunia.lovetotravel.pl)

         W tym roku również uczniowie naszej szkoły otrzymali od swoich korespondencyjnych przyjaciół kolorowe zawieszki oraz życzenia z okazji Święta Wiosny.

Czytaj więcej o:

Spektakl profilaktyczny "Prawdziwy skarb"

Dziś gościła u nas  grupa teatralna Impresariatu Artystycznego "INSPIRACJA" z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali spektakl teatralny o charakterze profilaktycznym pt: "Prawdziwy skarb" przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów  klas I-III szkoły podstawowej. Bohaterowie przedstawienia to żółw i papugaprzeciwieństwa pod względem cech charakteru i temperamentu. Tematem przewodnim spektaklu była przyjaźń. Pokazana została wartość przyjaźni oraz problem tolerancji wobec inności.  Spektakl pokazał sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych, rozwiązywania konfliktów, kształtowanie poczucia własnej wartości oraz uczył  jak nawiązywać i poprawiać relacje między rówieśnikami.Przedstawienie zostało sfinansowane przez Gminę Kłomnice.

Czytaj więcej o: