Szkoła Podstawowa im. Grzegorza Piramowicza w Kłomnicach

42-270, Kłomnice

ul. Szkolna 1

tel. 34 328 10 38

zs_klomnice@o2.pl

Adres

42-270, Kłomnice


ul. Szkolna 1


tel. 34 328 10 38


zs_klomnice@o2.pl


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Wycieczka kl. Va i Vb

W dniu 03.06.2019 uczniowie kl.Va i Vb brali udział w wycieczce do Sandomierza. Pogoda w tym dniu była wspaniała. Wycieczkę rozpoczął rejs statkiem i podziwianie panoramy miasta. W czasie spaceru po mieście oglądaliśmy Kościół Św. Jakuba, Wąwóz Św. Królowej Jadwigi,Bazyliką Narodzenia Najświętszej Mari Panny, rynek oraz Bramę Opatowską. Zwiedzaliśmy też trasę podziemną. Wycieczkę zakończyliśmy zakupem pamiątek.

 
Czytaj więcej o:

Obóz nad morzem

Niazapomniana przygoda. Zaproszenie na obóz "Podróż z Robinsonem Crusoe". Uczestnikami obozu mogą być osoby niezrzeszone.

Czytaj więcej o:

Wycieczka klas czwartych do Wrocławia.

Ostatni dzień maja klasy czwarte wraz z opiekunami : panią Anetą Prokop, panią Anetą Łapetą i panią Agnieszką Kloczkowską,  spędziły na wycieczce we Wrocławiu – pogoda dopisała, humory również, odwiedziliśmy kilka miejsc, ciekawie spędzając czas. Podczas wizyty w Afrykarium i zoo  największe wrażenie na dzieciach zrobiły rekiny oraz płaszczki przepływające im nad głową, a także rodzina hipopotamów spędzająca razem czas  na wybiegu. Po wizycie w zoo obejrzeliśmy  grające fontanny, a następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, w którym uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat malarstwa. Piękna pogoda pozwoliła nam cieszyć się rejsem  po Odrze, a nasz pobyt w stolicy Dolnego Śląska zakończyliśmy na Rynku, gdzie uczniowie zakupili sobie pamiątki. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem – nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Czytaj więcej o:

Wycieczka do Zaczarowanego Lasu

07.06.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych  odwiedziły "Zaczarowany Las" w małej jurajskiej wiosce Piasek koło Częstochowy. Wycie wilka w prawdziwym lesie, Czerwony Kapturek spacerujący leśnym duktem do swojej Babci, spotkanie z Babą Jagą w jej domku to wrażenia dla dzieci jak najbardziej autentyczne. Las, „Zaczarowani aktorzy" z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Do Zaczarowanego Lasu uczniowie udali się, wygodnymi i bezpiecznymi "tramwajami konnymi", znanymi na szlaku Jurajskiej Karawany Konnej. Po drodze odwiedzili Dom Baby Jagi, rozmawiali z Jasiem i Małgosią, a wszystko to w prawdziwej leśnej scenerii, gdzie można zobaczyć niedźwiedzia, usłyszeć wycie wilka, a także dostać  zaczarowane ciasteczko od Czerwonego Kapturka, co stworzyło niezapomniany klimat. Pełna wrażeń  przygoda,  zakończona była  ogniskiem z kiełbaskami na leśnej polance oraz dyskoteką w "Chacie za Wsią".

Czytaj więcej o: