KOLEJNE SUKCESY WOKALNE SOLISTKI LENY FIGLER

Solistka Lena Figler, uczennica kl. IV b naszej szkoły odniosła kolejne sukcesy wokalne, uczestnicząc w kilku festiwalach i konkursach piosenki, które odbywały się w maju 2023 r.

Pierwszy z nich to „Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej 2023”, w którym zdobyła tytuł Finalisty, śpiewając piosenkę „Il Mondo”.

Kolejny sukces Leny to II miejsce w kategorii 11- 14 lat w VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Wiosna z przebojami Ewy Bem”, który odbył się 7 maja 2023r. w Koniecpolu. Podczas przesłuchań konkursowych Lenka wykonała doskonale przygotowaną piosenkę „Pomidory”, będąc jedną z najmłodszych wokalistek w swej kategorii wiekowej.

19 maja 2023 r. nasza solistka wzięła również udział w Konkursie Wokalnym „Mikrofon 2023”, który odbywał się w Radomsku. Brało w nim udział aż 70 uczestników, ale i tu okazało się, że Lenka znalazła się w gronie laureatów zdobywając Wyróżnienie w kategorii klas IV- VI piosenką „Pomidory” z repertuaru Ewy Bem.

Kilka dni temu Lena wystąpiła także w XII Przeglądzie „Pieśni Maryjnych i o Matce”, który odbywał się w Wielgomłynach. W przeglądzie uczestniczyło wielu młodych wykonawców, ale i tu również Lenka osiągnęła kolejny sukces, zdobywając II miejsce w kategorii klas IV- VIII, po świetnym wykonaniu pieśni „Z dawna Polski Tyś Królową”. Ten sukces jest tym bardziej dużym osiągnięciem, ponieważ Lenka była najmłodszą solistką w tej kategorii wiekowej.

Gratulujemy Lence kolejnych sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć wokalnych!