Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. O placówce

O placówce

Miejscowość Kłomnice znajduje się przy starej trasie A1, w połowie drogi pomiędzy Częstochową a Radomskiem. Miejscowość ta , w której znajdują się główne urzędy i instytucje, licząca około 3000 mieszkańców stanowi centrum gminy o takiej samej nazwie. Gmina Kłomnice znajduje się w województwie śląskim, na granicy Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Wyżyny Środkowo-Małopolskiej. Przez teren naszej gminy płyną rzeki Warta i Wiercica, które tworzą malowniczą dolinę pokrytą łąkami. Szkoła Podstawowa im. Grzegorz Piramowicza w Kłomnicach, zajmuje dwupiętrowy budynek, w którym uczniowie mają do dyspozycji przestronne sale klasowe, bibliotekę, świetlicę oraz stołówkę, mogą także korzystać z nowoczesnych pracowni językowych, multimedialnych i komputerowych.
Uczniowie, jak również mieszkańcy gminy , korzystają także z bogato wyposażonej Hali Sportowej przystosowanej do uprawiania większości dyscyplin sportowych, szkoła może się także poszczycić nowoczesnym kompleksem boisk sportowych i bieżni. Szkoła oferuje swoim uczniom możliwość rozwijania swoich zainteresowań - działają tutaj koła zainteresowań : sportowe, artystyczne, teatralne, strzeleckie, językowe, w których każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie.