• Odwiedziło nas: 719827

ŚWIĘTO EDUKACJI

W dniu 13 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto wszystkich nauczycieli obchodzone jest na pamiątkę powołania 14 X 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego ministerstwa oświaty na świecie. W tym roku obchodziliśmy 250. rocznicę tego doniosłego wydarzenia.

Na uroczystej akademii, która odbyła się w hali sportowej, zgromadziła się cała społeczność szkolna – Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, uczniowie oraz zaproszeni goście- pan Wójt Piotr Juszczyk, pan Wicewójt Adam Śliwakowski, przewodniczący Rady Rodziców – pan Roman Balas oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy, a także rodzice. W części oficjalnej Pani Dyrektor Agnieszka Rataj powitała  zebranych i złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom, a także wręczyła nauczycielom nagrody za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze. Uczniowie prowadzący akademię przypomnieli historię szkoły w Kłomnicach, odbyło się także ślubowanie nauczyciela mianowanego w obecności pana Wójta Gminy Kłomnice.

W części artystycznej wystąpiła duża grupa uczniów – od klas młodszych aż do klasy ósmej. Były scenki na wesoło o poszczególnych przedmiotach, piosenki i tańce. Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, było dużo ciepłych słów od Dyrekcji, uczniów i rodziców.