Szkoła Podstawowa im. Grzegorza Piramowicza w Kłomnicach

42-270, Kłomnice

ul. Szkolna 1

tel. 34 328 10 38

zs_klomnice@o2.pl

Adres

42-270, Kłomnice


ul. Szkolna 1


tel. 34 328 10 38


zs_klomnice@o2.pl


Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

Kosz pełen zdrowia

W kwietniu 2019r. w Szkole Podstawowej w Kłomnicach odbył się Gminny Konkurs Plastyczny „Kosz pełen zdrowia”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Michał Jamrozik – klasa II SP Zawada

II miejsce Emilia Musielińska – klasa II SP Zawada

III miejsce Maja Krzyszczyk – klasa IIb SP Kłomnice

Wyróżnienia:

Milena Bąk – klasa Ib SP Kłomnice

Łucja Sztekler – klasa Ia SP Kłomnice

Julia Chmielewska – klasa III SP Rzerzęczyce

Adam Miszewski – klasa III SP Rzerzęczyce

Piotr Zięba – klasa I SP Zawada

Organizatorzy konkursu: Barbara Stępień, Anna Ściążko.

Czytaj więcej o:

Sukces Zespołu Fanaberia

W piątek 17 maja  Uczennice z Zespołu Tanecznego Fanaberia wzięły udział w VI Wojewódzkim Festiwalu Tańców Europy w Gliwicach organizowanym przez Zespół Szkolno Przedszkolny Nr 5 w Gliwicach   pod Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gliwice. Dziewczynki zachwyciły organizatorów i jurorów w kategorii klas 1-3 zdobyły I Miejsce, a w kategorii klas 4-8 II Miejsce. Dodatkowo nasza najmłodsza tancerka Joasia Gała wyjątkowo urzekła wszystkich swoimi umiejętnościami i otrzymała Nagrodę. GRATULUJEMY SUKCESÓW !

Czytaj więcej o:

Projekt Stay Earthyw ramach programu eTwinning

Grupa uczniów z klasy 4a wzięła udział w projekcie Stay Earthyw ramach programu eTwinning, w którymuczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami.Celem projektu było pokazanie w jaki sposób chronimy środowisko. Szkoły biorące w nim udział miały za zadanie przygotować strony w formie komiksu w języku angielskim o tematyce związanej z ochroną środowiska. Z przygotowanych stron powstanie książeczka elektroniczna, która zostanie umieszczona na platformie eTwinning. W projekcie wzięły udział szkoły z trzech państw: Słowacji, Belgii i Polski. Prace można oglądać (do 22 maja) i ulubione oznaczyć serduszkiem na stronie:

 

https://padlet.com/kasia_badenska/stay_earthy

 

Współpraca ze szkołami została rozpoczęta w trakcie seminarium kontaktowego eTwinning w Bratysławie, w którym wzięła udział pani Aneta Prokop. Udział w projekcie jest ciekawym doświadczeniem i motywuje do nauki języka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej o:

KOLEJNE SUKCESY SOLISTÓW CHÓRU „WESOŁA PIĘCIOLINIA”

  W ostatnich dniach soliści chóru ,,Wesoła Pięciolinia” (opiekun- E. Twardoch) reprezentowali naszą szkołę w dwóch festiwalach o zasięgu powiatowym i wojewódzkim. 16. 05 2019 r. dwie solistki z naszej szkoły: Karolina Rachwalik z kl. V a oraz Emilia Walasik z kl. IV b. wzięły udział w V  Powiatowym Przeglądzie Pieśni Maryjnej ,,Idziemy z Tobą Matko” w Nieradzie. Po ukazaniu się listy zwycięzców, okazało się, że obie solistki znalazły się w gronie Laureatów. Wystąpią one w Koncercie Laureatów w dniu 26. 05. 2019 r., podczas którego zostaną ogłoszone ostateczne wyniki festiwalu i wtedy okaże się jakie nagrody zdobyły. Trzymamy kciuki!

 

   W dniach: 17- 19. 05. 2019 r. w Kamienicy Polskiej odbył się przebiegający w II etapach III Wojewódzki Konkurs Piosenek Agnieszki Osieckiej ,,Rozśpiewać Świat”, w którym udział wzięło kilkudziesięciu uczestników z województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro solistów: Milena Bąk z kl. I b, Daniel Rachwalik z kl. II b oraz Karolina Rachwalik, Dorota Stanisz i Bartosz Bąk- wszyscy z kl. Va. Po ogłoszeniu wyników I etapu okazało się, że dwoje naszych solistów: Milena Bąk i Bartosz Bąk znalazło się w gronie laureatów i zakwalifikowało się do Koncertu Finałowego, który odbył się 19. 05. 2019 r. w Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej. Po ogłoszeniu przez Jury, któremu przewodniczyła aktorka Renata Zarębska wyników II etapu, dowiedzieliśmy się, że Milena Bąk zdobyła I miejsce w kat. 7- 10 lat, a Bartosz Bąk zdobył II miejsce w kat. 11- 13 lat.

Wszystkim naszym laureatom gratulujemy kolejnego sukcesu!

 

Czytaj więcej o: