Spotkanie autorskie z Elżbietą Stępień

20 lutego w naszej szkole gościła Pani Elżbieta Stępień – poetka, pisarka, mieszkanka Radomska. Opowiedziała uczniom o początkach swej przygody z piórem, o pierwszych publikacjach utworów poetyckich w „Świecie Młodych”. Autorka brała udział w licznych konkursach literackich, zdobywając kolejne nagrody, m.in. główną w konkursie „O Pióro Reymonta”. Ze swoją twórczością występowała  w programie „Pytanie na śniadanie „ oraz „Ocaleni” TVP. Jej wiersze możemy przeczytać w tomikach „Okno z widokiem na duszę” i „Mówię do mgły”, „Blisko ciebie” oraz wielu antologiach. Elżbieta Stępień współtworzyła charytatywny zbiór „Gwiezdne marzenia”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-V mieli okazję wysłuchać fragmentów książek- „Wszystko się może zdarzyć” oraz „Opowieści małej Gwiazdeczki”. Uczniowie chętnie zadawali pytania, byli ciekawi ile trwa napisanie jednej książki, która z powieści jest ulubioną i dlaczego? Po spotkaniu każdy mógł zakupić wybraną książkę i otrzymać autograf pisarki. Spotkanie autorskie zorganizowane było we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Kłomnicach, za co serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Monice Rączkowskiej. Mamy nadzieję, że takie wydarzenie literackie  obudzi czytelnicze zainteresowania wśród uczniów oraz zachęci ich do obcowania z niezwykłym światem literatury.

Spotkanie autorskie zostało zorganizowane w ramach realizacji przez szkołę zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.