Imieniny: Grzegorza, Karoliny

„Między Nami Jaskiniowcami” – czyli 7GZ „Roztańczone Świetliki” na 32 Jesiennym Złazie Zuchowym.

Zuchy z 7 Gromady Zuchowej „Roztańczone Świetliki”, która działa przy SP w Kłomnicach pod opieką swojej drużynowej pwd. Katarzyny Cieśli, 5 października 2019r. wzięły udział w 32 Jesiennym Złazie Zuchowym. Złaz tak jak każdego roku odbył się w Złotym Potoku, pod honorowym patronatem Komendantki Chorągwi Śląskiej hm. Anny Peterko. Pomimo niskiej temperatury i przelotnych opadów deszczu, dzielne zuchy nie opuszczał dobry humor.

Podczas trwania złazu, zuchy jak zwykle uczyły się i bawiły jednocześnie. Dzieci polowały na mamuta, wykonywały prehistoryczne malowidła ścienne, tropiły dzikie zwierzęta, a także poznawały narzędzia, którymi posługiwali się ludzie pierwotni. Dodatkowym zadaniem było uzupełnianie prehistorycznej osi czasu.

Po wędrówce zuchy mogły ogrzać się przy ognisku oraz zjeść kiełbaskę. Po odpoczynku nastąpiła część oficjalna, podsumowująca złaz.

Podczas Uroczystego Apelu na zuchy z 7 Gromady Zuchowej czekało bardzo ważne wydarzenie. Zuchenki: Borkowska Anna, Figler Lena, Kozak Maja, Musialik Paulina oraz Łucja Zasępa złożyły Obietnicę zuchową i otrzymały Znaczek Zucha. Zuchenka Urszula Kłak oraz zuch Michał Gągała otrzymali pierwszą zuchową gwiazdkę. Drugą gwiazdkę zuchową otrzymali: Góra Sebastian, Kleszcz Szymon, Małek Wiktor, Kozak Szymon, Misiewicz Stanisław, Żyła Mateusz oraz Paweł Dróżdż.

Wszystkim zuchom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na harcerskim szlaku.

pwd. Katarzyna Cieśla

Drużynowa 7GZ „Roztańczone Świetliki”